W sobotę 2 marca w Villa Cyganeria w Skaryszewie odbyły się I Mistrzostwa Mazowsza Pole Dance, czyli w sportowym tańcu na drążku pionowym. Ta widowiskowa oraz wymagająca ponadprzeciętnej sprawności fizycznej dyscyplina tańca sportowego staje się coraz bardziej popularna w Polsce, o czym świadczyła obecność zawodników z różnych stron kraju.
W kategorii Solistki zwyciężczyniami zostały:

1. Agata Jarzębowska – Warszawa / studio Duende;

2. Aleksandra Kolczyńska – Warszawa/ studio Pole Dance Project;

3. Malwina Ginter – Gdańsk / studio Esensai.

W kategorii Solistki Debiutantki zwyciężyły:

1. Nina Teltsova – Rosja;

2. Agnieszka Jurczak – Warszawa/ studio Pole Dance Project;

3. Agnieszka Potera – Warszawa /studio Poleart.

W Kategorii Solista Debiutant zwyciężył:

1. Jarosław Derybowski – Warszawa/studio Poleart.

W I Mistrzostwach Mazowsza Pole Dance wzięło udział 17 zawodników (16 kobiet oraz 1 mężczyzna). Dla wszystkich zawodników sportowy taniec na drążku pionowym jest pasją, która wymaga dużo wysiłku i poświęcenia. Prezentowane na ponad pięciometrowych rurkach umiejętności nie pozostawiają żadnych wątpliwości – zawodnicy muszą posiadać ponadprzeciętną sprawność fizyczną i talent.
I Mistrzostwa Mazowsza Pole Dance zostały zorganizowane przez środowisko sędziów oraz zawodników na fali rosnącej popularności tej dyscypliny. Organizatorzy, którymi są Stowarzyszenie Pole Dance Sport Polska, Polski Związek Tańca Sportowego oraz Pole Dance Project Studio, zapowiadają stałą obecność widowiskowego wydarzenia o randze wojewódzkiej w kalendarzu imprez tej kategorii tańca sportowego.
– Mistrzostwa Mazowsza Pole Dance organizowaliśmy pierwszy raz. Postanowiliśmy zorganizować te zawody, bo z roku na rok zawodnicy reprezentują coraz wyższy poziom, a dla osób zajmujących się sportowym tańcem na drążku pionowym staramy się stworzyć możliwość rozwoju oraz motywacji. Chcemy, aby kalendarz imprez był atrakcyjny zarówno dla początkujących zawodników, jak i tych zaawansowanych – mówi Natalia Wojciechowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Pole Dance Sport Polska.
Organizatorzy sobotnich zawodów mają w tegorocznych planach objęte przez PKOl honorowym patronatem Mistrzostwa Polski, które odbędą się 31 maja 2013 w Villa Cyganeria w Skaryszewie oraz Puchar Polski Pole Dance, który zostanie zorganizowany jesienią w Radzyminie.